O nama

Posebnost nastave u osnovnoj glazbenoj školi „Boris Papandopulo“ očituje se u naglašenom individualnom, temeljitom pristupu svakom učeniku, poštujući njegovu osobnost, stupanj motivacije i mogućnosti. Krajnji cilj je da mladi glazbenik raste, razvija se, napreduje u znanju, kultivira se, oslobađa kreativnu energiju i usmjerava je prema radosti muziciranja.

Naš je cilj da nastava instrumenta odigra važnu ulogu u odgajanju osobnosti, pri čemu se teži kod djece razvijati:

• ukus za glazbu
  • svijest i muzikalnost
  • bogatstvo emocija
  • maštu i kreativnost
  • motoriku, koncentraciju i pamćenje
  • vizualni, slušni i osjetilni opažaj
  • jaku volju i radne navike
  • spremnost za javne nastupe
  • osjećaj za skupno muziciranje
  • poticanje zajedništva.

Škola organizira glazbene radionice za djecu i roditelje, kao i programe za odrasle, orijentirane radu sa svim osobama koje vole glazbenu umjetnost i koji žele glazbom obogatiti svoj život.

Osim praćenja tradicionalnog programa, glazbena škola pruža učenicima i mogućnost istraživanja glazbenih izričaja izvan konteksta klasične glazbe i upoznavanja glazbenih tradicija suvremenih glazbenih stilova. Iskustvo je pokazalo da djeci ovog doba to zaista predstavlja veliki užitak!

objavio: Marijana Milevčić   datum: 20. 1. 2020.

HZJZ upute

« Ožujak 2024 »

Ispis statistike od 3. 5. 2021.

Ukupno: 19228